> > > Andrzej Szawara z zespołu Mikrobi.t prezentuje swój sprzęt

Nasz portal został zaproszony do zrealizowania live act’u zespołu MIKROBI.T. Podczas realizacji doszliśmy do wniosku, że warto przybliżyć naszym czytelnikom sprzęt, który obsługuje na codzień Andrzej Szawara, lider formacji.

Beatit: Cześć Andrzej

Andrzej: Cześć

B: Witamy Ciebie w portalu miks.beatit.tv. Dzisiaj spotykamy się po to, by opowiedzieć o Twoich gratach i o tym na czym grasz i czego używasz. Myślę, że to będzie ciekawa i interesująca rozmowa i oddajemy ci głos. Proszę bardzo

A: No to po krótce, co można o tym setup’ie powiedzieć? Sercem jest Octatrack, który pełni rolę miksera. Czyli mamy tutaj wpiętą analogową maszynę, też Elektrona. Stąd idzie beat, czyli stereo wpinam do Octatracka. To jest jedna pętla. Druga pętla to jest syntezator plus bas plus gitara. To mamy na sumie też stereo wpięte plus looper. Z loopera robimy sobie tak: To nam daje rytm, taki prosty stereofoniczny beat z midi. Cały rytm dale nam analog, przechodzi przez Octatracka, spina razem beat,  bass, klawisze plus wymiennie z gitarą. Całość wpuszczam do Elektron, żeby dać takiego przesterku, mięska. To taką rolę kompresora pełni. No i suma sobie frunie na przody. Ten mikserek robi nam temat tylko odsłuchu. Ja tu jestem w sumie wpięty i Karpju z bębnów wchodz. Prosty reverbik do gitary. Wzmacniacz gitarowy to jest…. iPhone.

B: Rozumiem, czyli uzywasz wtyczek?

A: Tak przez iRiga zapięty normalnie, jakby symuluje i naprzemienie można sobie….

Oto galeria zdjęć

Zobaczcie film: