> > > Mikrofon wokalny DPA 2028

Mikrofon wokalny 2028 został zaprojektowany z myślą o wyjątkowych wyzwaniach związanych z występami na żywo. Jest to uniwersalny  mikrofon wokalny, który zapewnia przejrzyste, pełne brzmienie wykonawcom śpiewającym w różnych stylach muzycznych. Dostępny w wersjach przewodowych lub bezprzewodowych.

zdjęcie: DPA Microphones

2028 ma superkardioidalną kapsułkę ze słynną płaską reakcją pozaosiową DPA oraz specjalnie skonstruowane mocowanie antywstrząsowe i pop-filtr.. Daje to mikrofonowi bardzo wysokie wzmocnienie przed sprzężeniem zwrotnym, a jednocześnie znacznie ułatwia inżynierom dźwięku radzenie sobie z przesłuchami z innych instrumentów w bliskiej odległości. 2028 odbiera te dźwięki w najbardziej naturalny sposób.

zdjęcie: DPA Microphones

Na scenie na żywo mikrofon 2028 zapewni ten sam otwarty i przejrzysty dźwięk, jaki zapewniają inne mikrofony DPA. W rzeczywistości nie potrzebuje zastosowania (lub bardzo mało) korektora dźwiękowego. Pozwala to piosenkarzowi używać głosu tak, jakby nie używał żadnego mikrofonu, co zmniejsza wysiłek podczas śpiewania. Ponadto pozwala inżynierom dźwięku skupić się na na kształtowaniu wrażeń dźwiękowych, a nie na redukcji, czy ukrywania niepotrzebnych przydźwięków czy pasm. Ta niesamowita przejrzystość jest unikalna dla mikrofonów wokalnych DPA.

zdjęcie: DPA Microphones

Wymienna zewnętrzna siatka, jak i wewnętrzny pop-filtr mikrofonu 2028 można odłączyć i wypłukać.

2028 jest dostępny w trzech wersjach:

Przewodowy z uchwytem typ XLR
Bezprzewodowy adapter do Shure (adapter SL1, który pasuje również do Sony i Lectrosonics)
Adapter bezprzewodowy do Sennheiser (adapter SE2, seria 2000, 6000, 9000) – będzie dostępny w późniejszym terminie.

Mikrofon wokalny 2028 jest również wyposażony w nowo zaprojektowany uchwyt mikrofonowy.

 

zdjęcie: DPA Microphones

Próbki dźwięku możesz posłuchać tutaj:

Dystrybucja w Polsce: Audiostacja

Strona producenta: https://www.dpamicrophones.com/