> > > Moog Vocoder powraca

Po przeszło 40 lata firma Moog wznowiła produkcję kultowego 16 kanałowego wokodera.

Historia wokodera jest tak wyjątkowa, jak dźwięk, który wydaje.

W latach 30. XX wieku Bell Labs wprowadził tę technologię jako urządzenie telekomunikacyjne, które mogło rozebrać na części podstawowe elementy ludzkiej mowy, a następnie złożyć nowy głos zsyntetyzowany elektronicznie. Podczas II wojny światowej wojsko USA wykorzystało ten wynalazek, aby elektronicznie zakodować niejawne wiadomości audio, które można było później odtworzyć.

16-kanałowy wokoder Moog, pierwotnie wprowadzony w 1978 r. ( słyszany w tytułowym utworze E = MC2 Giorgio Morodera), był używany od dziesięcioleci do transmisji głosu, transformacji syntezatorów i elektronicznego kodowania dźwięku.

Dzięki ponownemu wprowadzeniu instrumentu firma Moog Music dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić tą samą jakość urządzenia z końca XX wieku. Moog Factory w Asheville w Karolinie Północnej produkuje to urządzenie w 100 procentach ręcznie, aby zachować klasyczny dźwięk oryginalnego instrumentu. Zaktualizowane styki i nowoczesny zasilacz poprawiają niezawodność i długoterminowe użytkowanie, zapewniając jednocześnie, że analogowa dusza tego instrumentu – oraz jego wyjątkowy charakter i osobliwości – pozostają niezmienione.

16-kanałowy wokoder Moog oferuje 16 pasm w zakresie od 50 do 5080 Hz dla optymalnego kodowania podstawowych charakterystyk widma ludzkiego głosu. Ponadto do wyboru tryb DIRECT dodaje dodatkowy kanał dla wysokiej częstotliwości (powyżej 5080 Hz) do wyjścia wokodera, aby uzyskać większy stopień zrozumiałości głosu. Mimo że tradycyjnie kojarzony jest z efektami wokalnymi, superszybki czas reakcji Moog Wokodera 16 Channel  sprawia, że jest on dodatkowo przydatny do rejestrowania szybkich transjentów dźwięków perkusyjnych.

Specyfikacja:

TYP PROCESORA
Vocoder
CYFROWE/ANALOGOWE
Analog
LICZBA KANAŁÓW
16
OBUDOWA
desktop i do montażu w stojaku
EFEKTY
Vocoder with Sample/Hold, External Patch, Hiss & Buzz

WEJŚCIA ANALOGOWE
x1 Carrier Audio, x1 Program Audio, x16 Filter Band CV, x3 Footswitchable (Sample / Hold, Patch Select, Bypass)
WYJŚCIA ANALOGOWE
x1 Główne wyjście audio, 16x Filter Band CV
ŹRÓDŁO PRĄDU
Zewnętrzny zasilacz, wejście 120/240 VAC, wyjście 12VDC @ 3A
ZUŻYCIE ENERGII
16 W przy 12VDC

WYSOKOŚĆ
7 ”
GŁĘBOKOŚĆ
15.31 ”
SZEROKOŚĆ
17.34 ”
WAGA
~ 17,5 funta

Strona producenta: https://www.moogmusic.com/products/16-channel-vocoder

Strona dystrybutora: https://audiostacja.pl/