> > > Ready, steady, play! – Targi muzyczne w Lipsku

Ready, steady, play!

Targi muzyczne w Lipsku.

Musicpark zostanie otwarty po raz pierwszy na terenach wystawowych w Lipsku od 1 do 3 listopada, zapraszając zwiedzających do podróży po fascynującej gamie instrumentów muzycznych i akcesoriów. Oto przegląd programu targów Musicpark.

Klient w centrum uwagi

Musicpark jest przede wszystkim skierowany do odbiorców końcowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do oglądania, słuchania i testowania instrumentów muzycznych. Niemieckie i międzynarodowe marki branżowe będą prezentować swoje produkty na swoich stoiskach.

6 obszarów wystawowych dużą ilością muzyki

Musicpark imponuje różnorodnością – od instrumentów smyczkowych i klasycznych instrumentów dętych po gitary elektryczne. Melomani znajdą swoje muzyczne inspiracje w jednym z sześciu obszarów wystawowych. Sześć obszarów wystawowych to:

  • zespół i orkiestra,
  • gitary i wzmacniacze,
  • perkusja i instrumenty perkusyjne,
  • fortepiany i klawiatury,
  • scena, sprzęt studyjny i DJ
  • edukacja i media

Najwyższa jakość wykonania: twórcy instrumentów prezentują swoje arcydzieła

Odwiedzający obszar wystawowy „Meisterwerke – Galerie und Handwerk” (Arcydzieła – Galeria i rękodzieło) mogą odkryć najwyższy poziom precyzji połączony z kunsztem. W oddzielnym obszarze twórcy instrumentów wykażą się kunsztem i nieodłączną wyjątkowością tradycyjnego tworzenia instrumentów muzycznych.

Market: Muzyka dla domu

Czy znalazłeś swój nowy ulubiony instrument? Nadal brakuje idealnego stojaka na nowe nuty? Dzięki możliwości sprzedaży odwiedzający mogą kupić instrumenty, sprzęt lub akcesoria i zabrać ze sobą kawałek targów Musicpark do domu. Dzięki ofercie produktowej Market uzupełnia ofertę wystawców. Ale najlepsze jest to, że wykwalifikowani specjaliści są do Waszej dyspozycji, aby udzielać porad i dzielić się wiedzą na temat produktów.

The sweatbloodtears Boxes – serce Musicpark

Witaj w klubie. Dźwiękoszczelne, akustycznie zaprojektowane kabiny dźwiękowe stanowią centrum stoisk ze sprzętem perkusyjnym, gitarowym i zachęcają odwiedzających do zanurzenia się nie tylko w dźwięku, ale także w wyjątkowych doznaniach muzycznych. Spotkaj swoich idoli muzycznych.

Wydarzenia – odpowiednie dla każdego

Różnego rodzaju wydarzenia podczas tarów zapraszają odwiedzających do słuchania muzyki oraz odpoczynku. Na StageZero muzycy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności publiczności zainteresowanej jam session. Natomiast na Acoustic Stage wymagana jest spontaniczność. W oparciu o zasadę otwartego mikrofonu każdy może zaprezentować się publiczności i zagrać na swoim instrumencie.

StoryStage: spojrzenie za kulisy

Na dwóch scenach będą snute opowieści  (tak zwane StoryStages), historie muzyków, marek i instrumentów. W obu halach wystawowych znawcy biznesu i muzycy zdradzą wiele zakulisowych informacji.

Strefy PlayZ: 30 minut do sukcesu

Każda strefa wystawiennicza ma strefę testową, tzw. PlayZones. Nasi doświadczeni instruktorzy będą zachęcać do wypróbowania instrumentu i szybkiej nauki gry. Po sesji szkoleniowej uczestnicy zagrają swój pierwszy krótki utwór, demonstrując muzykę par excellence. Strefy PlayZones są wyposażone między innymi w instrumenty muzyczne YAMAHA i Roland Meinl.

Ucz się od najlepszych: College and Academy

Musicpark College and Academy gwarantuje zapewnić fachową wiedzę na temat wszystkich aspektów tworzenia muzyki. Podczas gdy podstawy instrumentów muzycznych i sprzętu są nauczane w college’u, gwiazdy i eksperci udzielą profesjonalnych wskazówek na temat swoich instrumentów w Akademii. Wszystko, od technik gry po edukację biznesową, jest częścią programu.

Muzyczne doświadczenie na każdym kroku

Wydarzenia nie są jedynym miejscem, w którym można coś przeżyć. Odbędą się także ekscytujące zajęcia i pokazy na stoiskach wystawców. Na przykład możesz przynieść własną gitarę i założyć nowe struny, poprosić eksperta o dostrojenie instrumentu lub obejrzeć, jak mistrz rzemieślnik wykonuje instrument.

Specjalistyczni dealerzy i goście branżowi bardziej niż mile widziani

Oczywiste jest, że tutaj jest wiele możliwości do nawiązywania kontaktów. Musicpark Business Lounge zaprasza sprzedawców detalicznych i odwiedzających do wymiany pomysłów, uzyskania przeglądu rynku i ustalenia tempa rozwoju branży.

Dużo miejsca na dużo hałasu

Dwie hale – hale 2 i 4 – na terenie wystawowym w Lipsku zostaną otwarte w ramach Musicpark. Hala 2 będzie miejscem spotkań świata popu, rocka i elektroniki, natomiast hala 4 będzie poświęcona akustycznym instrumentom muzycznym z sektora klasycznego, wydawcom, edukacji muzycznej i ogólnemu szkoleniu w branżach i nauczaniu muzyki.

Godziny otwarcia, bilety i ceny

Musicpark odbędzie się od piątku do niedzieli, od 1 do 3 listopada, od 10.00 do 18.00. na terenie wystawowym w Lipsku. Bilet dzienny kosztuje 19 euro, obniżona cena 12 euro, pełny bilet 38 euro. Odwiedzający targi mogą kupić pełny bilet za 119 euro. Bilet jednodniowy „Priorytetowy” jest dostępny za 169 euro – co obejmuje preferencyjny dostęp do kabin dźwiękowych i do College and Academy.

Renomowane marki potwierdziły swoją obecność

Swój udział w pierwszej edycji targów Musicpark zgłosiło na ten moment wiele znanych firm. Wśród nich znajdują się m.in.

Yamaha, Kroning, Miyazawa Flutes, Lothar Semmlinger, C.A. Götz, Jürgen Voigt, Horst Wünsche Zupfinstrumentenbau, Siketho, Lefreque , Forestone, Kühnl & Hoyer, Hohner, Studio 49, Alfred Music Publishing, Ludwig Doblinger, Ludwig Doblinger,  WERSI, Julius Blüthner, Steinigke Showtechnik, Omnitronic, Peavey, Roland, Marshall, PL-Audio, Zildjian, Vic Firth, Mapex, Sonor, Cort, Pearl, Sabian i Dream, Meinl, Tama i wiele wiele innych!

Strona targów https://www.musicpark.de/en/?language=en