> > > Signal Art Electronics – zmodernizuj swój mikrofon

Firma Signal Art Electronics specjalizuje się w produkcji replik znanych i niestety w wiekszości przypadków drogich mikrofonów studyjnych. Założyciel firmy Chad David Kelly tak wspomina historię powstania swojej firmy.

Pracowałem nad profesjonalnym dźwiękiem, dźwiękiem na żywo, muzyką lub nagrywaniem przez prawie całe moje życie. Moja pierwsza kariera w branży była w większej firmie, z którą spędziłem 15 lat, z którą produkowałem przedwzmacniacze mikrofonowe i interfejsy, choć niestety nie mikrofony. To właśnie tam w wolnym czasie zacząłem pracować nad modyfikacjami mikrofonów i zestawami mikrofonów DIY. Później krótko współpracowałem z inżynierem, który wyszedł z Shure Microphones w małej firmie start-up i opracowaliśmy kilka prototypów mikrofonów; chociaż to przedsięwzięcie musiało zostać zawieszone, ponieważ oboje wyprowadziliśmy się z Luizjany, aby realizować inne zainteresowania zawodowe. W tym czasie pracowałem również w laboratorium badawczym w zakresie wymiany ciepła, w którym doskonała praca mechanika i precyzyjne ręczne składanie zmusiły mnie do myślenia o projektach mikrofonów, kapsułkach i transformatorach. Na początku 2015 r. przeniosłem się do małej rozwijającej się firmie, która sprzedawała produkty audio, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane dla nich w Azji. Interesując się mikrofonami, postanowiliśmy stworzyć kilka mikrofonów lampowych i półprzewodnikowych, które zaczęły dobrze się sprzedawać i znacznie powiększyły firmę. W tym samym czasie zacząłem budować autentyczne repliki oryginalnych klasycznych mikrofonów niemieckich, które mogłyby pełnić rolę „standardowego nośnika” lub odniesienia do tego, co otrzymywaliśmy z Chin. Chociaż w tamtym czasie nie było praktyczne masowego wytwarzanie mikrofonów, które by wymagały znacznej liczby części NOS i nieorginalnych zamienników; Miałem obsesję na punkcie tworzenia autentycznych prawdziwych replik na większą skalę. Wymagało to po prostu sporo przemyśleń i sporo czasu na poszukiwanie dobrych źródeł dla części NOS.
Po powrocie do mojego rodzinnego miasta w połowie 2017 r. zacząłem podejmować konkretne wysiłki, aby ten projekt ożył, zamyknąłem się w moim domu, aby zbudować strefę produkcyjną wraz ze stołem warsztatowym, wysokiej jakości narzędziami, oczyszczaniem powietrza i osuszaniem . Dziś robię to prawie na pełny etat, oprócz kilku innych projektów i źródeł dochodów. Ludzie naprawdę lubią mikrofony, które buduję. Wkładam absurdalnie dużo czasu, uwagi i pasji w mikrofony, które buduję; i uwielbiam pracować z domu, pić kawę i słuchać muzyki, budując piękne mikrofony lampowe. Prawie wszystko robię ręcznie, w tym ręcznie robię wysokiej jakości 3-pinowe kable XLR i 7-pinowe przy użyciu najlepszego drutu Gotham Audio firmy Gotham USA. Używam pięknych ręcznie wykonanych kapsułek mikrofonowych wyprodukowanych przez Dany Bouchard, Erica Heisermana, Luke Audio oraz moich własnych importowanych kapsułek, które są wykonane zgodnie z moją specyfikacją przez małe azjatyckie laboratorium.z którym dobrze znam i lubię pracować. Obudowa metalowa zostały zaprojektowana przeze mnie i wyprodukowana w USA przez Collective Cases, wwszystkie okablowania i produkcję wykonuję osobiście. Używam starych lamp fabrycznych Western Electric, GE, JAN Philips, Siemens, Mullard, Svetlana i Telefunken (i mam zapas rzeczy, które kocham), a także obecnych lamp JJ (Czechy) i Tube Amp Doctors ( Niemcy). Używam wysokiej jakości transformatorów AMI (Tab / Funkenwerk) i Cinemag Transformers prawie wyłącznie i wiem, które części są poprawne dla pożądanego rezultatu. Używam militarnego papieru NOS w kondensatorach olejowych i kondensatorach polistyrenowych, foliowych i tantalowych NOS, a także nowoczesnych aluminiowych kondensatorach elektrolitycznych o długiej żywotności / wysokiej temperaturze firmy Nichicon, Kemet i United Chemi-Con.
Używam wysokiej jakości przełączników i złączy oraz wysokiej jakości przewodów przyłączeniowych. Nigdy nie używam tanich ani ogólnych części. Sprawdzam wszystkie moje mikrofony i dokładnie je kalibruję po procesie wytworzenia. Słucham i pakuję również każdy mikrofon osobiście. Pragnę oferować klasyczne reprodukcje mikrofonów BEZ KOMPROMISÓW w cenie, na którą każdy może sobie pozwolić. Skaluję również wszystkie koszty mikrofonów do budżetu klienta i mogę zaoferować każdy mikrofon, który zbuduję, w różnych opcjach cenowych, w zależności od wyboru lampy, transformatora i kapsułki. Nie obawiaj się, ponieważ nawet moja „linia bazowa” U47 jest czymś, czym ludzie się zachwycają  i ta linai mikrofoów prawie „niszczy” wszystko inne w pobliżu tego przedziału cenowego.
Obecnie produkuję U47, U67, C12, Ela M 251, U87, FET 47, M269 i M49. Inne mikrofony i oryginalne mikrofony są obecnie w fazie rozwoju i oferuję wiele wycen.

Żródło: https://www.facebook.com/signalartelectronics/

Firma oprócz budowania replik oferuje modyfikację i uaktualnienie wielu chińskich i tańszych mikrofonów, tak aby osiągnąć najwyższy możliwy poziom wydajności. Skontaktuj się z firmą jeśli posiadasz mikrofony Shure, Sterling, Alctron lub Warm.

Strona producenta: https://www.signalartelectronics.com/