> > > Tape Machine Collection od IK Multimedia

Urok urządzeń taśmowych do rejestracji dźwięku jest zrozumiały dla większości z realizatorów i producentów muzycznych. Dźwięk taśmy jest nierozerwalny z kultowymi produkcjami muzycznymi, jakie zna cały świat. Kolekcja taśm magnetofonowych T-RackS zapewnia prawdziwy dźwięk 4 kultowych analogowych magnetofonów, wszystkich w jednym pakiecie.

Sklej swoje utwory, dodaj ciepła i charakteru, niskich rejestrów i przyjemnej dla ucha wysokiej jakości. Dzięki T-RackS Tape Machine Collection będziesz mieć dostęp do najbardziej autentycznych symulacji dźwiękowych z maszyny taśmowej.

Recordery audio z taśmą Nalog to złożone systemy. Nadają magii materiałowi audio, podnosząc muzyczne dokonania na wyższy poziom. Dodają muzykalności do twoich produkcji.
To, co taśma dodaje do dźwięku, jest wynikiem szeregu interakcji między kilkoma współzależnymi czynnikami. Więcej niż tylko nasycenie, kompresja lub sama korekcja, czynniki te działają razem, wpływając na siebie dynamiką muzyki, dodając „ruch”, który wchodzi w duszę tego, co słyszymy.
Dziesięciolecia muzyki stworzonej na podstawie tych pomysłów ludzkiej inżynierii dostosowały sposób, w jaki naszym zdaniem powinna brzmieć muzyka. Ten sposób Jest zapisany w naszym DNA.
Próbowano odtworzyć tę magię w domenie cyfrowej od pierwszych dni wprowadzenia do sprzedaży wtyczek audio w czasie rzeczywistym, z różnym powodzeniem.

Kolekcja taśm T-RackS jest zwieńczeniem dwóch lat badań i rozwoju. Każdy recorder przeszedł całkowitą konserwację elektroniczną i mechaniczną, aby idealnie przywrócić go do „specyfikacji” przed rozpoczęciem procesu modelowania dźwięku.
Następnie zespół inżynierów DSP IK rozebrał każdy z etapów, przeanalizował go i dokładnie odtworzył, dając model całego procesu nagrywania taśmy magnetycznej.

T-RackS Tape Machine Collection zawiera:

 • Tape Machine 440

Seria Ampex 440B pochodzi z późnych lat 60-tych XX wieku i nadaje niewątpliwie „duszny” kolor muzyce, dzięki czemu ta profesjonalna i historyczna maszyna do miksowania i masteringu stała się legendą. To wspaniałe połączenie sztuki i technologii ma moc przekształcania miksów w gotowe utwory.

 • Tape Machine 80

Legendarny Studer A80 Mk II, w różnych wersjach, jest istotną częścią niezliczonych legendarnych nagrań studyjnych. Zaprojektowany i produkowany w Szwajcarii od 1970 do 1988 roku, stał się de facto standardem dla profesjonalnego, wielośladowego nagrywania. Sygnatura dźwiękowa A80 to idealne połączenie przejrzystości i subtelnego wzmocnienia harmonicznego.

 • Tape Machine 99

Revox PR99 Mk II to profesjonalny stereofoniczny rejestrator wyprodukowany przez Studer w latach 80. Zaprojektowany wokół hybrydowej konstrukcji, która łączy w sobie najlepsze technologie. Model ten oferuje bardzo płynne pasmo przenoszenia, szczególnie w basie. To urządzenie, które jest standardem dla muzyki rozrywkowej i klasycznej, zostało docenione przez audiofilów za wyjątkową jakość dźwięku.

Model MCI JH24. Po raz pierwszy wyprodukowany w 1980 roku, JH24 był podstawą w amerykańskich studiach w latach 80. Ta całkowicie beztransformatorowa, wysokowydajna konstrukcja oparta na wzmacniaczach. Zapewnia ona nieskazitelną, spójną fazowo i niezwykle wierną jakość źródła dźwięku. Powoduje to umiarkowane i eleganckie „wygładzenie” twojej muzyki.

Specyfikacja:

 • Obejmuje 4 wtyczki: Tape Machine 24, Tape Machine 80, Tape Machine 99, Tape Machine 440
 • Pełny 14-dniowy bezpłatny okres próbny
 • 64-bitowa obsługa natywna
 • Obsługa 32-bitowego 192 kHz
 • Integracja z T-RackS Custom Shop
 • Poszczególne wtyczki są również dostępne osobno
 • Mac® (64-bits)

Minimal: Intel® Core™ 2 Duo, 4 GB of RAM (8 GB suggested), macOS 10.9 or later.
Supported Plug-in formats (64-bit): Audio Units, VST 2, VST 3, AAX.

 • Windows® (64-bits)

Minimal: Intel® Core™ 2 Duo or AMD Athlon™ 64 X2, 4 GB of RAM (8 GB suggested), Windows® 7, Windows® 8 or Windows® 10. Requires an ASIO compatible sound card.
Supported Plug-in formats (64-bit): VST 2, VST 3, AAX.

Strona producenta: https://www.ikmultimedia.com/products/trtapemac/?utm_source=affiliate&utm_medium=textlinks&utm_campaign=trtapemac