> > > Vinnie Paul triggery od Ddrum

Vinnie Paul grał na akustycznych zestawach perkusyjnych przez 10 lat aż do swojej śmierci w 2018 roku i chociaż wolał organiczne brzmienie zestawów w studiu, często używał triggerów do wzmacniania swojego brzmienia na żywo, aby przeciwdziałać ciężkości gitary i basu.

Teraz, w 2022 roku, pionier elektronicznych zestawów perkusyjnych i triggerów ddrum ogłosił nową linię triggerów perkusyjnych Vinnie Paul. Metalowa obudowa i podobna forma do serii Acoustic Pro firmy ddrum,. Obudowa jest satynowo czarna z białym logo Vinnie Paul i unikalną grafiką. Firma ddrum informuje, że produkty te mają ulepszone przetworniki o większej czułości i bezpiecznym wyjściu ddrum XLR.

Triggery dostępne są osobno:

  • Werbel dwustrefowy,

  • Tom jednostrefowy,

  • Bęben basowy jednostrefowy,

Lub jako sześcioczęściowy kpl., która zawiera werbel, 3 tomy i parę triggerów bębna basowego, a także kabel Y do wyzwalania werbla, kable 5 bębnów 6999 XLR i twardy case z miękkią pianką.

„Przez lata nauczyłem się, że nic nie przebije wyzwalania sampli perkusyjnych zmieszanych z prawdziwym dźwiękiem PA” – powiedział Vinnie dla Modern Drummer w 2010 roku.

„Nadal lubię tę kombinację, ponieważ brzmi o wiele bardziej realistycznie niż same próbki. Brzmią jak komputer: „data, data, data, data, data. ”

Vincent „Vinnie Paul” Abbott (1964-2018) był wielokrotnie nagradzanym perkusistą. Urodził się 11 marca 1964 w Abilene w Teksasie jako syn kompozytora i producenta country Jerry’ego Boba Abbotta i Normy Caroline Adkisen. Jego ojciec-muzyk zachęcał go do przejścia z tuby na perkusję w młodym wieku. Mieszkał w Dalworth Gardens, spokojnym miasteczku i uczęszczał do liceum Jamesa Bowiego w Arlington, gdzie grał w szkolnym zespole perkusyjnym. Był pod wpływem perkusistów z lat 70., w tym Johna Bonhama Led Zeppelin, Keitha Moona The Who, Neila Pearta z Rush, Petera Crissa z KISS i Alexa Van Halena z Van Halen.

W 1981 roku Vinnie Paul i jego brat gitarzysta Darrell „Diamond” Lance Abbott (później znany jako „Dimebag”) założyli Pantera w Arlington. Kilku członków zespołu heavy metal/glam metal wydało trzy albumy, z Terry Glaz na wokalu i Rex Brown na gitarze basowej. Jerry Abbott nagrał i wyprodukował Metal Magic (1983), Projects in the Jungle (1984) i I Am the Night (1985) w Pantego Sound Studio w Arlington i wydał album w wytwórni zespołu Metal Magic Records.

Perkusista spędzał dodatkowy czas w studiu i uczył się sztuki nagrywania od swojego ojca, którego później naśladował. Na początku 1987 roku zespół zastąpił Terry’ego Graza dynamicznym nowym wokalistą z Nowego Orleanu, Luizjany, Philem Anselmo. Wydanie Power Metal (1988) wyraźnie przesunęło się w kierunku cięższego rockowego brzmienia, nazwanego „power groove”. Vinnie Paul zajmował się działalnością grupy, ale w 1989 roku zespół zaczął współpracować z Walterem O’Brienem z Concrete Management, który pełnił funkcję ich menedżera do 2003 roku.

Atco Records podpisało kontrakt z Panterą w 1990 roku, a następnie zespół wydał Cowboys From Hell (1990), którego single „Cemetery Gates” i „Cowboys From Hell” przyciągnęły uwagę w Stanach Zjednoczonych. Od 1990 do 1992 roku Paul grał na sześcioczęściowym zestawie Tama, który zawierał dwa bębny basowe i wiele talerzy. Używał wówczas talerzy Sabian i pałek Vic Firth (firma stworzyła dla niego kultowy model pałki).

Zespół stał się popularny w latach 90., przerzucił się na thrash metal/groove metal i ostatecznie sprzedał ponad 20 milionów płyt. Następnie wydała Kitsch Shows of Power (1992) i Far Beyond Drives (1994). Płyty zadebiutowały na liście Billboard 200. Podczas nagrywania i tras koncerowych tych albumów Vinnie Paul przerzucił się na perkusję Remo. Trzy albumy Black Panther ostatecznie pokryły się platyną.

Pantera jest dobrze znana w środowisku muzyki rockowej z hałaśliwych imprez alkoholowych podczas trasy i po powrocie do domu. Bracia spożywali i promowali napoje alkoholowe znane jako „Black Teeth Grins”, w proporcjach Crown Royal Whiskey, Seagram 7 i Coca-Cola. W 1995 roku wokalista Phil Anselmo zaczął walczyć z uzależnieniem od środków przeciwbólowych i heroiny, co stało się źródłem napięcia dla zespołu.

Abbott i jego brat założyli własne studio nagraniowe o nazwie Chasin ‚Jason Studios na podwórku domu Darrella w Dalworthington Gardens w Teksasie, gdzie nagrywali albumy dla zespołu i innych. Pantera wydała The Great Southern Trendkill (1996) pośród wewnętrznego konfliktu i słabej komunikacji w zespole. Od 1996 do 2008 Paul promował perkusję Pearl. Firma opracowała kultowy werbel wykończony skórą węża. Zespół napisał piosenkę „Puck Off” dla Dallas Stars w ich kampanii 1999 Stanley Cup.

Następnie, na hucznej imprezie zorganizowanej przez muzyków, Puchar Stanleya został rozbity po tym, jak gracz Stars, Guy Carbono, próbował wrzucić trofeum do basenu z górnego balkonu. Pantera wydała swój ostatni album, Reinventing the Steel (2000), a swój ostatni koncert odbyła 26 sierpnia 2001 roku w Yokohamie w Japonii. Po latach napięć i nieporozumień między Anselmo a braćmi, zespół oficjalnie rozwiązał się w 2003 roku.

W 2003 roku perkusista założył Damageplan ze swoimi braćmi Dimebagiem, Bobem Zillą i Patem Lachmanem. Wydali New Found Power (2004) i wyruszyli w trasę koncertową. Szalony fan Pantery strzelił do Dimebaga Darrella Abbotta na scenie w klubie nocnym Alrosa Villa w Columbus w stanie Ohio, 8 grudnia 2004 roku. Zespół został rozwiązany wkrótce po tragicznych wydarzeniach z 2004 roku. Śmierć Darrella wywarła głęboki wpływ na Vinniego Paula, który zrobił sobie 18-miesięczną przerwę w tworzeniu muzyki. Jego nieodwracalne zerwanie z Philem Anselmo potwierdziło, że reaktywacja Pantery nigdy nie nastąpiła, pomimo nieustannych zachęt ze strony jej wiernych fanów.

Paul założył Big Vin Records w lutym 2006 roku i prowadził comiesięczną kolumnę pytań i odpowiedzi w Revolver Magazine wraz z Cristiną Scabbia. W tym samym roku dołączył do heavy metalowego zespołu Hellyeah, w skład którego wchodzili Chad Gray i Greg Tribbett z Mudvayne oraz Tom Maxwell z Nothingface. Zespół podpisał kontrakt z Epic Records i wydał dwa albumy: Hellyeah (2007) i Stampede (2010). W 2008 roku Paul rozpoczął współpracę  z producentem perkusyjnym Evans, Roland’s Electronics, Nuemann Sports Gloves i bębnami ddrum. Zespół podpisał kontrakt z Eleven Seven Music i wydał Band of Brothers (2012), Blood for Blood (2014) i Undeniable (2016). Przed śmiercią Vinnie nagrał bębny na album Welcome Home (2019).

Ostatni występ muzyczny Vinny Paul miał miejsce 18 czerwca 2018 roku z Vivą La Muerte w Hard Rock Hotel and Resort w Las Vegas. Zmarł 22 czerwca 2018 r. w swojej posiadłości w Las Vegas w stanie Nevada. Przyczyną śmierci perkusisty była kardiomiopatia zastoinowa i choroba niedokrwienna serca, według strony internetowej KTNV, która znalazła dokumenty z autopsji Vinny’ego Paula. Koroner powiedział, że śmierć nie była związana z podejrzanymi okolicznościami.

Został pochowany wraz z matką Caroline i bratem Dimebagiem w niekonwencjonalnym „KISS Kasket” dostarczonym przez członków KISS Gene Simmonsa i Paula Stanleya 30 czerwca na cmentarzu Moore Memorial Gardens w Arlington.

1 lipca 2018 roku długoletnia dziewczyna Chelsey Yeager oraz setki muzyków, przyjaciół i fanów wzięły udział w pogrzebie w Dallas Bomb Factory.

Clark County w stanie Nevada ogłosiła ten dzień „Dzień Vinnie Paula”. 24 maja 2019 r. na jego nagrobku pojawił się niezwykły napis: „Nigdy nie myśl, że to nie jest dobry czas, Jeśli uważasz, że to nie jest dobry czas, Dobry czas to dobry czas, A zły czas to zły czas, a cudowny czas jest niezastąpiony. Hellyeah!”

Źrodła:

https://www.musicradar.com/news/ddrum-announces-pantera-Vinnie-Paul-signature-drum-triggers

https://www.tshaonline.org/handbook/entries/abbott-vincent-paul-vinnie-paul