> > > Waveform 12 pro – program do produkcji muzyki

Waveform 12 pro – program do produkcji muzyki

Każdy, kto zajmuje się muzyką, prędzej czy później zetknie się z programami do produkcji muzyki DAW.

Oczywiście na szczycie listy powinny znaleźć się programy Steinberg Cubase, Ableton Live i Studio One Presonus, które przez lata wspierały w codziennym życiu wielu muzyków.

Niektóre z nich, jak Logic i Cubase, były sekwencerami na lata przed dodaniem do nich funkcji audio.

DAW (inaczej  cyfrowa stacja robocza audio) to aplikacja lub urządzenie elektroniczne, które może służyć do nagrywania, edycji i tworzenia plików audio.

Oprócz wyżej wymienionych rynkowych graczy mamy do dyspozycji szeroką ofertę mniej znanych marek, niekoniecznie odstających od liderów.

Jednym z ciekawych oprogramowań DAW jest Waveform, oprogramowanie tworzone przez firmę Tracktion z Seattle w USA.

Tracktion został założony przez niezależnego brytyjskiego projektanta/programistę Juliana Storera i wydany w 2002 roku przez brytyjską firmę Raw Material Software. Mackie z siedzibą w USA jest oddziałem LOUD Technologies, specjalizującym się w sprzęcie studyjnym i produktach do obróbki dźwiękiu na żywo.

Przejął dystrybucję Tracktion w 2003 roku. Oprogramowanie było sprzedawane w pudełkowej wersji i w pakiecie z komputerowymi interfejsami audio Mackie, Tapco i Echo Audio oraz cyfrowymi stołami mikserskimi.

Chociaż firma Mackie tego nie potwierdziła, to użytkownicy rozumieli, że produkcja Tracktion została wstrzymana, ponieważ firma nie opublikowała żadnych aktualizacji, komunikatów ani ogłoszeń na ten temat od stycznia 2008 roku. Podczas pokazu NAMM w styczniu 2013 roku, oryginalny twórca Tracktion, Julian Storer, ogłosił, że ponownie przejął kontrolę nad oprogramowaniem i będzie dalej rozwijał Tracktion w swojej nowej firmie Tracktion Software Company.

W najszerszej aktualizacji od dziesięciu lat, Tracktion Corporation radykalnie rozszerza możliwości Waveform 12 pro. To ogromne udoskonalenie sprawia, że ​​zaawansowane funkcje DAW są jeszcze bardziej dostępne, dodatkowo poprawiają ergonomię pracy i budują solidne podstawy dla interesujących nowych dodatków do programu, które pojawią się  w nadchodzących latach.

Zobacz film:

Oprogramowanie Waveform 12 pro wprowadza ogromne ulepszenia zarówno do interfejsu użytkownika, jak i jakości pracy, w tym całkowicie nową inteligentną przeglądarkę, dodatkowe wtyczki i efekty, najnowocześniejszy silnik audio, zaawansowane funkcje MIDI, obsługę kontrolera sprzętowego i setki aktualizacji w całym oprogramowaniu. Interfejs użytkownika zawiera konfigurowalny edytor kolorów, który oferuje w palecie wizualnej odważne nowe tryby jasne i ciemne. Actions i Properties zostały ujednolicone, aby odzyskać miejsce na ekranie, a dedykowana  główna ścieżka została dodana zarówno do okien aranżacji, jak i miksowania.

Nowa przeglądarka została zaprojektowana z myślą o szybkości i sprawnemu działaniu, zapewniając bezpośredni, bezproblemowy dostęp do wszystkich wtyczek, ustawień wstępnych, racków, sampli, klipów, ścieżek.

Ulubione ścieżki można teraz oznaczać i wyróżniać kolorami, a inteligentne listy umożliwiają podgląd i konsolidację elementów edycji i projektu. Ponadto przeglądarka może być używana jako wyskakujący selektor wtyczek z wprowadzaniem tekstu na żywo.

Waveform 12 pro zawiera zupełnie nowy instrument BASSOSC, piętnaście odświeżonych efektów dźwiękowych, sześć przydatnych wtyczek użytkowych i Dual Guitar IR o niskiej latencji. IR może być używany do dokładnej symulacji wzmacniaczy gitarowych i basowych, aby wspomóc grę na żywo, tracking, miksowanie i więcej z treścią z DAW.

Opcje MIDI Fold sprawiają, że edycja jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej, a nowy edytor listy zdarzeń pomaga użytkownikom zachować kontrolę nad ich pracą.

Tryb Drum Grid oferuje skoncentrowanie się w pracy nad perkusją, alternatywę dla Piano Roll. Drum Gird oferuje głębokie opcje randomizacji, aby uczłowieczyć zapis rytmiczny.

Step Clipy mogą teraz tchnąć życie w podstawowe wzory, podczas gdy MIDI Strum wprowadza natychmiastowy ruch i realizm.

Całkowicie przeprojektowany silnik audio zwiększa  znacznie wydajność procesora, umożliwiając szereg nowych ulepszeń dla dźwięku, w tym potężne narzędzia do edycji podcastów i dialogów, takie jak zaawansowana strip silence. Edytor dialogów do filmów Keoki Trask (Disney/Universal Studios) powiedział: „Jeśli chodzi o funkcję strip silence, jest wspaniała…Myślę, że dziś zaoszczędzę około 1,5 godziny pracy w studio. Doskonale!’

Aby jeszcze bardziej wzmocnić swoje możliwości, Waveform 12 pro zawiera teraz całą kolekcję DAW Essentials zawierającą 16 współczesnych wtyczek FX.

Ponadto użytkownicy skorzystają z kolaboracji z nowymi partnerami z takich firm, jak TuneCore i ICON. Tracktion Waveform to szybko rozwijający się, nagradzany program DAW, zaprojektowany specjalnie z myślą o potrzebach muzyków i producentów. Pięknie przeprojektowany nowy Waveform 12 jest pełen innowacyjnych funkcji, jest bardziej ekspresyjny i dynamiczny, bogaty w treści i jest wszystkim, czego muzyk potrzebuje, aby inspirować, tworzyć lub produkować muzykę.

Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do
ww.tracktion.com/products/
waveform-pro