> > > Daniel Bergstrand Drum Sampler od Drumforge

W celu stworzenia w pełni funkcjonalnej wtyczki samplera perkusyjnego, firma Drumforge, wykonująca wtyczki do przetwarzania perkusji i paczek sampli perkusyjnych, nawiązała współpracę z Danielem Bergstrandem – cenionym szwedzkim producentem metalowym.

W samplerze znajduje się kolekcja próbek, które Daniel Bergstrand nagrywał przez ponad trzydzieści lat. Biblioteka zawiera trzynaście sampli stopki, dziewiętnaście werbli, trzy zestawy tomów i pełnego zestawu talerzy. Jak zapewnia Drumforge, Daniel daje dokładnie te sample, które definiują brzmienia, jakich używa od lat w swoich miksach. Dzięki temu użytkownik może doświadczyć, jak to jest mieć w swoim środowisku DAW, jedne z najbardziej rockowych i metalowych brzmień perkusji na świecie.

Sampler zawiera łatwy do automatyzacji mixer DSP, konfigurowalne mapowanie MIDI, a także możliwość wyboru unikalnych ustawień Daniela Bergstranda, umożliwiających stworzenie dowolnego rockowego, czy metalowego brzmienia perkusji. Do dyspozycji użytkownika są również funkcje oferowane przez Drumforge Classic Sampler, aby zapewnić nowe narzędzie do tworzenia utworów i możliwość ładowania do miksu próbek typu one-shot. Drumforge zależało na odwzorowaniu w samplerze ludzkiej gry na bębnach i zaproponowało kilka sposobów na osiągnięcie tego:

  • próbki brzmień na każdym bębnie basowym pobrano z bijaka lewego i prawego pedału stopy, przy użyciu algorytmu Foot Switching, umożliwiającego programowanie śladu stopy pojedynczymi nutami MIDI z jednoczesnym naprzemiennym wyzwalaniem próbek lewego i prawego bijaka w oparciu o tempo.
  • można kontrolować poziom głośności każdej warstwy dynamiki (Velocity) dla każdego rodzaju artykulacji, co umożliwia realne odwzorowanie przejść.
  • w celu uwypuklenia różnic dotyczących dynamiki (Velocity) i wzmocnień (Gain) próbek, możemy zastosować krzywą interpretacji dynamiki. Dzięki temu skala różnic między najmocniejszym i najsłabszym uderzeniem, posiada znacznie więcej wartości pośrednich, ma więc charakter gradientowy, a nie stopniowy.
  • w Drumforge Bergstrand zastosowano sprawdzony algorytm wygładzający, działający między kolejnymi uderzeniami, żeby zaprogramowane figury rytmiczne brzmiały jak partie wykonane przez perkusistę na żywo.

Po więcej informacji na ten temat zapraszamy na stronę:  https://drumforge.com/products/drumforge-bergstrand 

Tekst źródłowy: https://www.beatit.tv/drumforge-przedstawia-wtyczke-daniel-bergstrand-drum-sampler/